Бркај работа
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lyrics од песни

+13
Buubz
J@N@
MaleckioToDCAiR
ATA_xD
Simon4e =)
dAME
Konjot
Ljupcomir
kiko_vlae
R.G.D
Chaki
darkforce
zomG
17 posters

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Lyrics од песни - Page 5 Empty Re: Lyrics од песни

Пишување by Chaki Нед Мар 15, 2009 2:36 pm

Str2- mozesh li?


Mozesh li da prekjutish na nepravda,na beda? Mozesh li na drugar ti da smetash koga najvekje ti treba?i vo losho i vo smea,mozesh li da gledash kako gubish-se lutish i zaludno se trudish koga srekjata ja parash vo porazi tugji? Mozesh li da ne pushtish ni edna solza na tvojot obraz koga nekoj go gubish? Koga si pred poraz-mesto omraza da dadesh ljubov za vozvrat i dali imash pochit za postari znaesh l za dosta? Dali chista ti e sovesta i svesta,dali si spremen za prestap mozesh li da isdrzish da smenime mesta?ne sme ni vo drama ni vo serija ni pretstava pa znaesh kogo dopira pesnava sega sam si na ulichata navrnata mozesh li da najdesh svetlina vo mrakot da go pobedi stravot i da go smeni stavot za stalno da ne e vekje stvarno zalno na asfaltot mozesh li da gledash krvavi solzi pregolemi dozi posle policija poziv i premoreni ochi od site loshi nokji pochni kako motiv List i moliv za da dopram do niv mozesh li bez tvojte bes familija bez poddrshka NE zoshto tie sekojdnevno tuka se koga si bezsovesen pa ne mozesh i dosta e no kasno e zoshto mislish odposle a tovarot e pregolem za nosenje (ref x2)

mozesh li ili pak samo mozhebi znaesh stvarite se slozheni neli a isgovorite potrosheni moze li od eden da zavisi sve neuspeh ke zamislish odnapred od stravot zavisni sme mozesh li da prifatish shto razlichni sme i shto ako ne mozesh li da cenish nekoj zakon ako e da zamislish pred tugji mani da nadminesh svoi mozesh da zborish no mozesh li na zbor da stoish shto koga ke ti rechat deka ne mozesh se poznavash li sebesi za podobro da znaesh se naeshi pa mozesh li da prifatish sovet mozesh li gordost da goltnesh da pluknesh na se od novo da pochnesh MoZE sekoj no shto e mozno mal za site e za tebe golem chekor mozesh li da mislish na drugi vo tvoja korist e da ne bidesh koristoljubiv da davash ili gubish ako se osudish da sudish mozesh li so chista sovest da podnesesh vo tugja koza zivot koj ovde go dovel mozesh li smeesh li sakash li,odgovorot ti zakasni nad glavata ti gledam samo prashalnik.
Chaki
Chaki
Модератор
Модератор

Број на мислења : 1256
Држава : Lyrics од песни - Page 5 Afghanistan
Поени :
Lyrics од песни - Page 5 Left_bar_bleue65 / 10065 / 100Lyrics од песни - Page 5 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-27

Вратете се на почетокот Go down

Lyrics од песни - Page 5 Empty Re: Lyrics од песни

Пишување by Chaki Нед Мар 15, 2009 2:37 pm

RNS-KURVA
Izgledas mnogu zbuneta,kako da nemas samodoverba
i konfuzna,makata ti e prozirna
sama si za se vinovna,ne trebalo taka da bide
sega vide deka zivotot ti e za nigde
iskacas so cel da muvas po sekoja cena
kako toa da ti e najvazno vo zivotot i drugo nema
pa sto e najpodlo od se izgledas tolku nevino
i cesto malku naivno i sprotivno od bes
pa sepak imas decko koj te pocituva
namesto na ljubovta ti da i se voshituvas
go lazes deka si nevina i verna
ko tracer vo znacen moment duri i place
tvojot karakter e nelojalen,samo eden decko ti e dosaden
sakas poveke i sto poiskusten
vezden,krois planovi kako da spois da si
so toj i so ovoj i so onoj
dodeka decko ti ja nosi tvojata slika vo novcanik
ti kaj tvojot faker malski go molis samata si se kanis
odis po malski klupcinja,na kogo mu e krenat
neka digne raka,zosto primas 2 od ednas
bravo,si naprednala,tvoite doma neznaat
deka imas decko,mislat uste ti si nevina
tvojta nevinost vo stan kaj edno tipce
tvoe prvo isklustvo prskajki ti vo lice
nokjva nemozes da spies haos ti se mislite
mislis da ne se doznae,vo glava slikite
od tvojot veren decko atizestok kako sok
odednas vlaga majka ti te baknuva za dobra nok

Utrovo se budis so pomislata so koj da bidam denes
se gledas vo ogledalo,na usta imas herpes
da pogodam od sto ti e ? xaxa aj da ne vlagam do tolku
vidi sat kolku e,si fati cager,koj od site niv misli na tebe
ne e vazno koj te saka,vazno e koj bolje...
Taz :Cuti be peer vo sekoj slucaj zboruvas za devojce
ne bidi be tolku direkten moze da se rasplace
ne ne ne
dosta e odokolu ke bidam iskren
mislis ke ja pusti nekad pesnava vo sistem ?
celo drustvo te ima pominato
idis kaj drugarot na tvojot bivsi decko,pomini si ubavo
tie sto znaat kakva si,gi izbegnuvas
zboris za niv takvi se onakvi se i tema menuvas
izleguvas so decko ti da odmoris od sex
nego uste ne mu davas,a mu dade na cel svet
toj ima nova kola da te vozi,i ima dvd da gledas filmovi,da igras ima soni
no neznaes svetov e mal se doznava se
toj znae sto se slucuva po 1 godina vo lazenje
ti si bezcustvitelna pa ne te boli
dodeka ti nemas vrska kako e na maski obraz solzi
sega ti treba vrska nova,neka e popularen urbano
ne mora da bide bogat
Nokva imalo nekoja zabava,eve ti sansa
odis so drugarka gledajki da najdes takva faca
togas me gledas mene,bas i odbiras
da bidam jas tvojot spas i mi priogas
no cekaj stop,ne se maci
veke se izgorev so takvi,preku 10 pati sega svativ
cekaj krati,znaci,tekstov ne e bukvalno za 1 devojka
se pronajde li vo stihovite od pesnata
ili ja menuvas ili ja slusas doma sama
ustvari mozi ne ti e ni vazno seuste si ladna
ko sto kazav,Kuckite nemaat custva
najblago za tebe sto ke kazam
ti e zborot Kurvoo

Chaki
Chaki
Модератор
Модератор

Број на мислења : 1256
Држава : Lyrics од песни - Page 5 Afghanistan
Поени :
Lyrics од песни - Page 5 Left_bar_bleue65 / 10065 / 100Lyrics од песни - Page 5 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-27

Вратете се на почетокот Go down

Lyrics од песни - Page 5 Empty Re: Lyrics од песни

Пишување by Chaki Нед Мар 15, 2009 2:38 pm

Ld Pistolero - Inkognito!

Веке нејќам ни да дишам неверувам во тоа што го гледам очиве ме лажат патот заврши и што да следам дали сакаш да ги дознаеш поразите со крв образите подобар сум повеќе со тоа што ме мразите на сите исто ми се фаќа збирот зацапан во вирот пак е сирот изгубен во мирот само животот е мера имам само една вера една љубов улица на солзи што ме тера секој ден е истата од дете ете пак со бедот душа слуша кога немаш ништо чекај си го редот пак исти срања немаш позадина учиш за да храниш држава да трпиш бол од туѓа вина дома тиња вишак стомаци во просторот местото на злосторот потсетува на животот во него сам си веруваш во состанок на слепо нејкеш зима зашто надвот си па чекаш да е лето исто гето стари места исти видици од мал во ѓубре ништо ново џанкери и пороци на ТОНИ паковки бонбони робуши пропалици најмногу што мразам цивили и џандари па конзуметни дилери пијаници на плочник чекачи со едно име соништа продадени.
Понекогаш се прашувам дали да пишувам за ова не го сакаш зашто среќен си во живот гола вода слобода господа нова мода пратиш плаво бела прозорот е отворен па рипа или пиштолот на чело доста смело помислувам на сите партнери го чувам мојот бизнис ништо лично фејк карактери пријатели немам веке љубов за да дадам гинам лојално но ако морам ке ве излажам па просете тротоарот влева паника со празен џеб ја користам до коска цела прилика во лирика давам само дел од секојдневие во ТАПА ЗЕМЈА ТАПА ВРЕМЕ ТАПА ПОКОЛЕНИЕ до сите актуелни места репрезент градинки школски дворови и клупи скоро секој ден од плен во плен сака ли за чисто свои ползи лажи глуми лудило да течат крокодолски солзи така расте дете како вирус за општеството со се што нетреба да знае најрано во детството до кога вакви текстови што будат спомени да тежат гревови што неможат да бидат простени од страна гледано е решето и сито КОЈ СУМ ШТО СУМ НЕ Е БИТНО МИЛО МИ Е ИНКОГНИТО
Chaki
Chaki
Модератор
Модератор

Број на мислења : 1256
Држава : Lyrics од песни - Page 5 Afghanistan
Поени :
Lyrics од песни - Page 5 Left_bar_bleue65 / 10065 / 100Lyrics од песни - Page 5 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-27

Вратете се на почетокот Go down

Lyrics од песни - Page 5 Empty Re: Lyrics од песни

Пишување by Chaki Нед Мар 15, 2009 2:38 pm

DzaksY NaksY & RnS - Od rimi do realnosT!

i pak istiot tandem,isto gitara pak,ista ljubov ko brat za brat,isto sekoj pat,ne se predavas ni posle ni pred solo,ne sum videl pojak od tebe da kazam mora da pobedis preku poraz,koga pak iskreno zboram od srce i dusa,ova e posveteno za tebe DZAKA slusas,ti si mi primer koga e se protiv tebe i nema pomos,sesto imase sega vo gradov polos si olos,vo ponov porok preku pesni davas svetli misli,textovi sto nosta ucenje pravat emocionalen izliv,prvata pesna vo 91,denes vrvat godini krvavat spomeni,momenti pogled grdat,a sto za vozvrat nisto troski,ne sum tip na sto ne sum dal ne nekoj pojse pocit,ti si primer kako treba vo ovie lajna,da ne bese ti si sranjevo ke otkazev odamna.
REF:i koga burata kosi i veterot vee,imas grb na asfaltot sto stoi zad tebe,ako nekad u zivot nesto ti treba,samo kazi bratce edna ljubov za sekad!!!!x2
denes grub i kolku sakas,sekoj na svoja raka,koj ke stigne pesni pravat,sekoj ima traka,nemozam da razberam kako se nikoj i nisto vo rapot,a si zimaat za pravo da zborat za DZAKA NAKOT,cuj me vnimatelno,ako si protiv nego pretel za nego si serel ti si moj neprijatel broj eden,ova ne e furanje takov sum covek,togas bev dete koga se desi besen grd spomen,no denes bi te zbrcal ne bitno kolku sum pomal,nemam respect za nikoj sto zaborava na toa sto e moral,moram da bidam vakov koga e takov gradov,ima li nekoj sto napravil povise za rapot,ne e bitno sto ke kaze gajcinot bitna e legija,probaj osetija ljubovta vo nea poglednija,ej DZAKSI sekogas HARDCORE za tebe ginam idam prv cesen samurajski zbor!!!!
REF:.........
uste si faca bliska drugse se vikas,rabotis na slucajot sega i rastata ja nema,ovaa grda igra si slika so svoja misla,vo koja mnogu nema prestap zasto se zadnja liga,maloto uste od drugata strana na vardar,iako te jade pojak te pravi stois so stisnati zabi,veterot moze da duva ko bura,no planinata ne se vedri iako pomina vreme,cvetot na svetot bese samo pocetok na seto,a sepak zima i leto na gradskiot beton,nema da te zadrzat i da te vratat nazad i da sakaat treba da pominat prvo preku sedumte braka,jas sum ti desna raka,znaes deka taka faka,prred moi oci vidov kako dete covek stana,si imas svoja katana i svoja borba so zloto no ako nekad ti treba stojam zad tebe na korovt......
REF:...........

Chaki
Chaki
Модератор
Модератор

Број на мислења : 1256
Држава : Lyrics од песни - Page 5 Afghanistan
Поени :
Lyrics од песни - Page 5 Left_bar_bleue65 / 10065 / 100Lyrics од песни - Page 5 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-27

Вратете се на почетокот Go down

Lyrics од песни - Page 5 Empty Re: Lyrics од песни

Пишување by Chaki Нед Мар 15, 2009 2:40 pm

Legijata - Losh pat!

Струја:
Светов суров е и гребе кога нема стредства за живеење а секој денар како смертка пресметан е,верувате се крстите ли во подобро утре или добриот филинг е купен како жуто ѓубре,шо е со другите луѓе на висока нога се пристојна стока со насмевка и маска не ве сакам не ве ни мразам некој се назад во фаза од секоја страна па тука нема луѓе има само сакал.Никој на никој не верува шо ли следува девојки ко ган употребувана и нема кој не дува средува,и не фура па не сумљам од каде доаѓа на друга состојба на умот после мостот колки просто каде ај да било што од било кого место гомно како кога поминал возот се јачаш со бело на носот но и самоиот не занеш зошто до каде си стигнал како до таму си дошол од добар човек -злобен од добра цура -олош па после толку време свати дека ова е точно но нема назад кога веќе почнало-е очајно па почнете од почеток е потребно разберими го советов за собилно ќе биде подобро макар и за моментов.


РНС:
А јас сум роден како плод на љубовта на двајца луѓе која како што растев ја снемуваше денес ја нема уште ,сепак сеуште сум дел од цело семејство а господ ми е сведок колку беше тешко времето сега полнолетен ете не сум веке дете братче сега е тесно местото пожестоки од цаќе па тоа шо птаам ХГ не значи дека сум забораил дека светов окоравил до корен би те ограбил не сум заборавил дека те поробил и си сиромав од денот кога си се породил слободен си само додека од сонот не се пробудиш а среќа ќе осетиш кога ќе умреш можеби но дали ќе се бориш ли покрај се на нозе остани ова е само тешко време ИЗДРЖИ покажиму заби на светови бори се во него ако се чуствуваш сам само пуштиме во екот и не си веќе сам ако ме осеќаш ВО ИСТИ ГОМНА СМЕ ИЗДРЖИГИ И ТИ ЧИМ МОЖАМ ЈАС i rekov slabost nikogas da ne покажуваш,во исти гомна сме издржи ги и ти чим можам и јас!!!

Пеше:
во стилов исто како вчера ме тера да мислам вака џабе живот сакат кога не сакаш да бидеп сакан цела населба се врти попреку коа те гледа секој поглед NOVO VLAKNO PADNATO OD KOSA SEDA DOMA беда крадеш веќе од поодамна сите те знааат-кучиња те лаат веќе пропадна во комшии се збори дека дилаш дрога како спротивно да докажеш имаш полиција во соба пун си злоба бараш пари да преживееш и тогаш се би напраил до нив без труд да пристигнеш но нема каде некогаш и ти ќе бидеш фатен мајката дома ќе плаче-синот уште не е вратен филмот скратен,оставен си сам во собата се менува улогата сега си слуга на слободата нема никогаш да престанеш да лажеш секој збор што ќе го каже потсеќа дека си тажен-не си важен рацете во прљво ги миеш летно време носиш долги ракави за да ги скриеш имаш сон а сонот убав не е секогаш го купи животот во кошмар легнуваш и заспиваш......By Caki x)




Chaki
Chaki
Модератор
Модератор

Број на мислења : 1256
Држава : Lyrics од песни - Page 5 Afghanistan
Поени :
Lyrics од песни - Page 5 Left_bar_bleue65 / 10065 / 100Lyrics од песни - Page 5 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-27

Вратете се на почетокот Go down

Lyrics од песни - Page 5 Empty Re: Lyrics од песни

Пишување by Chaki Нед Мар 15, 2009 2:40 pm

Miki i Passhe - Strikno (kozle) ulica!

ref:
Posebna smisla na zivot-pushti rap i daj mi pivo
nema mnogu relacii-kozle ulica strikno
i koga se razdenuva-utre kje bide isto pak
ako bi serel za nekoj-podobro nemoj za kozle brat
Miki:
Nebiten faktor si,za kozle faktovi,gubite pak od niv
pa zavrshi so prazni dzebovi,i luzna na svoj lik
za moja bagra znaesh dovolno ne treba da povtoram
edno mesto kaj shto sum "strikno kozle trotoar"

pa imash samo zelba da bidesh del od bagra moja
vo parkche na klupata svoja "moze so vas" MOLAM
ili vo gradinka na skali,cim nemam pari,pak ti zhalish
na gaga go fakjam sekoj kojshto cigara kje pali

ima i mnogu pati na shahovski so vino crno
pak se drvo a pred da ideme doma...treba da se olesnime prvo
ili pozadi trafika,zadnja cigara pa pali brat
na igralishte nemalo den a da ne zamara nekoj gad

pa toa e toa sekad sum vo kozle na nekoe mesto
nekad sum i kaj vlade doma ali tamu samo pod trezno
i koga dovolno dozna,posaka od kozle da imash poznat
no ne doagjaj podobro ti treba premnogu bar za pozdrav

ref:
Posebna smisla na zivot-pushti rap i daj mi pivo
nema mnogu relacii-kozle ulica strikno
i koga se razdenuva-utre kje bide isto pak
ako bi serel za nekoj-podobro nemoj za KOZLE brat

Pashe:
za kozle sekoj zbor kazan go osekam ko navreda
toa sto go zbori moja bagra svati go ko naredba
premnogu casovi pominati vo kozle na ulicite
so cela moja ekipa od vino zavisnicite

a eden po eden site gi cenam site sme ko braka
eden za site site na eden mu vrakaat
parkce igraliste gradinka ne e bitno kaj sme nie
vazno ima alkohol i do sabajle ke se pie

na temnite ulici,klupite drveni se naviknav od damna
so vinoto vo parkce prvoto pijanstvo padna
so zlate i dare sekogash crno se lie
luzi so sebe nosi rakija i pie kaj i da sme nie

so smicka i miki pred dukjan kaj miki
uzivame vo ladno stakleno pola litro i kikiriki
a jorgo i iko posebna pricha za sebe
"kje se grebeme cigara brat"aj dojdi so mene

ref:
Posebna smisla na zivot-pushti rap i daj mi pivo
nema mnogu relacii-kozle ulica strikno
i koga se razdenuva-utre kje bide isto pak
ako bi serel za nekoj-podobro nemoj za KOZLE brat

Chaki
Chaki
Модератор
Модератор

Број на мислења : 1256
Држава : Lyrics од песни - Page 5 Afghanistan
Поени :
Lyrics од песни - Page 5 Left_bar_bleue65 / 10065 / 100Lyrics од песни - Page 5 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-27

Вратете се на почетокот Go down

Lyrics од песни - Page 5 Empty Re: Lyrics од песни

Пишување by Chaki Нед Мар 15, 2009 2:41 pm

Чаирски приказни- Kemp I rnS!

РНС.!.
Еј Кемп се е исто нели, уште сме лојални карактери цели ноќи со стегнати врвки, кучиња пак зад пети, бед ли пет ли осетив, се што носи Чаирот од депресии гнев и бандити ко што сум самиот,Улицата ко втора мајка, прва другарка, цела негатива ја истураш на неа дур по нејзе талкаш, уште си валкан кога се во него црно закана да бидам заклан кога имам нож под грло за врат
Да бидам сам пак,а имам багра за да видам саглам,иде магла-пакла палам пак брат ти давам шаТ пак,но не значи дека сум отсутен,дека сум радосен во живот несреќен,дека сум бел во темен ден,дека сум поробен,никофаш не заобравен,спомен не променет,домен по мене сомелен,во себе скромен-повлечен до век,гневот топен во себе,неисфрлен во депресија сива претворен,избриши солзи како сите борци кон нив оди исправен не ползи, сиво стадо овци но во срцето ти волк си, го знаеш тоа преку сите темни ноќи кога светиш искрено пред бога.

РЕФ...
Ова се вистини, улични приказни на млади срца искрени, пишани стихови од мисли Чаирски, не бараме пари, коли, ни со твојте двобој, се што ни треба во градов е мир и спокој...

Кемп.!.
Само во целост биди свој во светот твој на неспокој, од непребол ти премини во непокор ти имаш збор, време си иде, камо да мине, остани смирен, товарот силен, друмот е свилен, влезот е прескап нема за билет, градот е трилер,остана виор однесен од ветер тивок, во еден живот без радост, целата младост во гадост, гинеш полека во градот, ко да си гадот само ладно чекаш, да мине јадот да се сруши сиот затвор,Секојдневно, лажно, бедно делуваш како во празно, и колку тажно зборуваш на никој не му е важно, страшно, и што е следно во декот види го бедот гледам цела фамилија му се радува на лебот,Да го зачува мирот, да не го разбуди гневот, да не го тера детето да побара по контејнерот, каде оди смерот, па каде треба да идам, зар да бегам да се скријам демек нејќам ни да видам,таков ли треба да бидам, пружам отпор јас без покор, доволно е само да ти биде домот топол доволно болно, бараме спокој, сите во поход, поводот е болот,на уличните поети полн е холот, не сум соло.

РЕФ...
Ова се вистини, улични приказни на млади срца искрени, пишани стихови од мисли Чаирски, не бараме пари, коли, ни со твојте двобој, се што ни треба во градов е мир и спокој... .!. ...
Chaki
Chaki
Модератор
Модератор

Број на мислења : 1256
Држава : Lyrics од песни - Page 5 Afghanistan
Поени :
Lyrics од песни - Page 5 Left_bar_bleue65 / 10065 / 100Lyrics од песни - Page 5 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-27

Вратете се на почетокот Go down

Lyrics од песни - Page 5 Empty Re: Lyrics од песни

Пишување by Chaki Нед Мар 15, 2009 2:42 pm

Green Out - FuCKalavista!











Bondzordo
digam kapa de tuti kapa trgam raperi od mapa
vadam bas ti vadis tapa sakas fajt
devojkati go saka megju preponi
sega si samo vamo pa tamo navle4en na spomeni
so celata ekipa gradot gori
vekje ste kjori dusata zbori
se od samrak pa do zori
Koj e koj
koj ja pali cela publika za kogo 4itate doma
praime loma zakon muzika DA
Ne me boli stap vo rap dali ti zna4am
dnevno 500 rimi kazuvam i 500 pisuvam
go ziveam toa sto go sonuvam
od kopilj napravi retrospektiva
vidi kako sum se probil sto si dobil
Rokanje na prazen muabet
vidi me mene vidime sega seuste so krvav pogled
Uspeav
Rolam vistina na hartija
legalna droga LEGIJA
ti 4ekoris po prava linija

Mavam pisstollero rafalen vo stilot
A i replikata na stravot RABOTI NA SLU4AJOT
svrti nazad-tandemot na site vreminja
plod na site seminja
Omilena boja mi e zelena
Me mrazis
jas te mrazam uste povekje
zdravo za gotovo ste site
ama koga vekje nekje deteto
sto te rastura so zatnat nos
eden dva fuck off
astalavista i adios

____________________________


Pazi vleguvam odlepuvam
eve zavlek-kuvam
I od nigde rimite ne gi ni vide
neka ti bide od site zasekuvam
hejterite neka me mrazat
raperite neka me kazat
dzek e stilot za kur ve lazat
pa za da mozat da go kradat
STOP!
Mora da usporam za da me svatis
eve vaka taka nataka fakjam ritam kako sakas
kako pukame taka skopjevo se trese
zemjata se4e besen ritam te4e
Peshe dali go pravime da se vle4e
PAK
neznam koj pak grgavac i rada
dobro sto vo ovoj svet
sakam pak i pak i pak
a taka znak i paka tak
a vaka tak i tiki tak
odednas kraaaj
satot ne 4uka - na srceto infarkt
puni vo gakji ali vo .... nema takvi igrachi
no tipot plati
zalam nisto ne mi zna4i tvojot nakit
zeni koli pari to e se cool
no koj kur, amerikanski son?
ne fala jas sum oldschool
strikno 4isto hiphop drugo nisto
kako sto 4itam od srce puisuvam isto na listot
istok - zapad koj gi ebe
sum nikoj od skopje sever
eve sum ovde na tvoj teren i pak si poseren ko degen
vekje sum gore ete me onde vidi me
dobrodojde
tuka se roka freestyle
kojsto e onde
......... dole frka e
spasuvaj se koj moze- ova se rimi ili suriken
il' neznam shto se
FOTO PUNO SO TRIKOVI-RIKOVI
VIDI GI TI NA PIKOVI-LIKOVI
KAKO NA BINITE RIMITE
PRAVAT GLAVOBOLKI BLIKOVI, TRIPOVI
KAKO NA KLIPOVI AND1
VO TOKYO TONYO-SAN
VO KINA YING & YANG
VO BORBA DZINGIZ-KAN
ou sum te zasekol izvini kako si
mnogu li secham? eve ti japonski
enda siki daqua aturna juname sara
ti kazaf deka si presechen na pola SAJONARA!!!
Chaki
Chaki
Модератор
Модератор

Број на мислења : 1256
Држава : Lyrics од песни - Page 5 Afghanistan
Поени :
Lyrics од песни - Page 5 Left_bar_bleue65 / 10065 / 100Lyrics од песни - Page 5 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-27

Вратете се на почетокот Go down

Lyrics од песни - Page 5 Empty Re: Lyrics од песни

Пишување by Chaki Нед Мар 15, 2009 2:43 pm

Grin Aut - Imam nemam

IMAM i NEMAM


Ref:kolku imam kolku nemam,kolku davam kolku zemam,kolku dobivam a kolku li mi treba,i dali gore ili dole bidi tuka koga boli,dali mnogu ili malku bidi tuka ostani!!!

Peshe:dali nekogas si pomislil kako e da bides samo covek kako e da bides daleku od iskren ispoved vo sekoj pogled,gorcina vo sebe uteha,njadov drugar za da cekoram po zeska pateka,no ne e taka,se sto imam ko da nemam denot dava pola plus od srce,penkalo da zemam i da pisam,za site drugari od dusa da ima kazam deka posle dozdot sledi samo susa,koga doma,ima kavgi pak se prasuvam,dali vredi nesto ova sega sto go pisuvam,za kogo ziveam,za kogo vozduhot go disam,se sto imam mi e zivotot,od nego sam se brisam,eden den,rece batali muzikata!!mu rekov tato samo toa mi e opstanok vo igrata,za doma ako zakasnam nema da jadam,koga zanese da zgusti togas znaev i da kradam,za da dadam,da zemam sepak vlae depresira dali smrznat sum i gladen,nikoj ne go interesira,ama ako imama ljubov roditelska,dojdi kaj mene setaj prvin zapocni od detskata,ke svatis,kakov decak sum bil,i kako ziveam,na mali nesta luduvam na tuga sreka se raduvam,takov sum ostanuvam so celta svetov da go prevrtam,da legnam nikogas da ne se razbudam,da potonam,na lagata zaboravam,roden su so povreda,samo so smrta ke oporavam!!!!

Ref:kolku imam kolku nemam,kolku davam kolku zemam,kolku dobivam a kolku li mi treba,i dali gore ili dole bidi tuka koga boli,dali mnogu ili malku bidi tuka ostani!!!

RNS:utrovo se razbudiv ko sekogas,docna posle burna nok,vo buren son,vo buren ton,me natera da milsam koj sum,kako ziveam,i kolku imam,zasto volku,zasto vaka,koga mozam podobro od ova mnogu,zivotot e brz ko formula eden,vo koj nemam ni bolid,imam samo moliv za da pisuvam za niv,sekoj den e nova bitka koga porasnav,kako posakav da imam nesto nemam nisto,neznam kolku razbiras,no ziveam megu hieni,i toa malku sto go imam sakaat da mi go zemat neli,sega dlaboko navlegav vo kalta od cist pesok,no nikogas i ne rekov deka ke bide lesno,ostanav civiliziran pokraj cela jungla,neznam ni sam kako li uspeav,nemam topli custva koga sekoj den ucestvuvav vo guzva,ne zaboravaj kade sum rasten,tamu traumi se budat,denes strav i laga,no vo toa ne sum tuginec,nemozam da znam za pekol poveke od glumcite,pa ludi sme sto raj si barame,nie sme se sto imame,vie ste se sto imate,znaci dali se razbravme,ako ste moi luge kazi kade ste,ti bi znael ako te sakam,mojto lice ke ti pokaze,ke dokaze,sreken sum sto imam um sto misli zdravo,bez mnogu matrijalno,sepak imam zlato sto sum moken duhovno,imam luge koj em sakaat,zar ne e toa dovolno,cim sakas da ti vrakaat,nekoj za toa plakaat,no jas go imam besplatno,za mojot covek ubivam se nadevam i obratno!!!
Chaki
Chaki
Модератор
Модератор

Број на мислења : 1256
Држава : Lyrics од песни - Page 5 Afghanistan
Поени :
Lyrics од песни - Page 5 Left_bar_bleue65 / 10065 / 100Lyrics од песни - Page 5 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-27

Вратете се на почетокот Go down

Lyrics од песни - Page 5 Empty Re: Lyrics од песни

Пишување by Chaki Нед Мар 15, 2009 2:44 pm

Green Out - Hieni!



-:duvam,kako napad so F5 tornado,bura,pusam prkavci od sekretarka kurac,ne se furam,secam pura i ja punam,ne si znael za ovaa hip hop kultura,naplakam samo vo natura i use edna tura,bura gura se pred sebe,nekade ni fakelot ako sakas da me najdes mene,istrebi ja pakovkata za da nema seme,imam tri stotki i sakam samo tufki,skrati mu gi prkaj go na levo zasto ima bagrava kumpluki,go pravam toa sto sekogas go pravam,ostanuvam vistinski,paladninot opusten momak,na traka sum so green out zasto mi se konjak,kaj mene doma,daj mi jas da rolam,bez nervoza kako sakam ritamot go vozam,no imam tenzija so stanici so jandari so alfa timovi,tapa mangupi,no sepak sovest ne me grize,izvini da se pretstavam,milo mie e,king FIZEJ!!!!!!!

PESHE:prvo prasanje vo denot sam na sebe go postavuvam,dal sega da se potrudam za posle da se raduvam,gi vrtam telefonite sto nudat budat nadez,sansata posledna ti si znaci moras da ni dades,ke te lazam,trosi ne go stedi kreditot,ti cuvaj straza,fic po klucot vlagame kaj francuzot,ako e doma,zemi najmnogu sto dava,zemi ne misli samo za sebe ceka glutnica hieni,ene zeni,batali za niv vo drugite,ne menjame semi samo sakam preku den da mi se smeni,ako nema dali ke ima,ako sakam moze da sledi,dali mu vredi neznam sigurno no znaes sto mu sledi,sakal nejkel,anjbiten od se e kvalitetot,ama sakam pak sabajle znaci prv e kvantitetot,dobar e cvetot,jades bed isto ko pceli medot,tolku ti ja pustaj levo,ne si pozelen vo redot,sekoj den e isto,sekoj den sum pozitiven,nemam denar ko i sekad,sepak bonus iskriven,ko prva ljubov ne si ama mosne ljubena,zasto vo zivotot sum nemal iskreno pogolema!!!!!!!!!!!!

MAL GOLEM:trgnav niz zivotot,ko sponozen smeolik i katoden,sreken dvoumejki se si podrekov brzoodno i prodrev,nekakva cudesnina me sreti,pa vivnav kako molnja vo dalicinite se setiv,se prasav,visotija e?da ne padnam,star e podzemje,ne ke se kacam,eh budalesto se macam zasto nekoj nema baba nekoj ima losa majka,dal ke sretnam luge ko od bajka,tri pogledi vljubeni,slooki,rabotlivi surovi,radosni sankcii i brzonogi,a sto e,stom vetrec ima nema svetot nee,a ni gradot moj ne ne e ni tug grad togas sto e,bled e prozirren zelenikav i plasliv,beluzlav po malce no i ostar kako kamsik,ti sekako ne pretpostavuvas na sto mislam,problemot e sto nemozam i ja da go opisam,sostojba na umot kako nekakva si zlodoba,so sari cvetna rozba nego sodoma i komora,jas govoram za svetot sto ni nason ne go gledas,a jas na jave volsebni fantazii si redam!!!!!


RNS:mirisa na grgac osekas,toni ti si opsednat,ne ovoj pat vistina,mirisni brat otidov ja za da se izgagam bar eden south,dojdi so mene PESHE znam deka si kuce,isti sme i da ti dadat cela planina ke sakas uste,zatoa te sakam i sum GREEN OUT bandit,koga mi zborat protiv hg mi tropaat kanti,sakam svojto seme da go posadam vo crna zena,imam lik na lav,no priznavam od cest sum ko hiena,i nekogas i nekoj mi se gaga go delam krugot no vo sebe dlaboko go mrazam,braco mi vika ako ima za eden ima za site,podeli so drugite ne treba sebicen da bides,moze e vo pravo,no togas sto ke ostane za mene,daj go celo vamu site drugi koj gi ebe,palav sum i sega,palav bev i kako dete,fic izvini sto ti butnav se vo tvoja soba,zanes nejkev, pozdrav do viktor cel den peev,garant ti teknuva na site sesii i znam deka se smees!!!!!!!!!
Chaki
Chaki
Модератор
Модератор

Број на мислења : 1256
Држава : Lyrics од песни - Page 5 Afghanistan
Поени :
Lyrics од песни - Page 5 Left_bar_bleue65 / 10065 / 100Lyrics од песни - Page 5 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-27

Вратете се на почетокот Go down

Lyrics од песни - Page 5 Empty Re: Lyrics од песни

Пишување by Chaki Нед Мар 15, 2009 2:53 pm

LEGIJATA-Faktorot L


Tazz:Zdravo bagra,kako e denesnicata,i mavtam na maldinata,rasteme na ulicata,ovde e ziva beda,natprevar megu drugari tapkanje vo mesto saka li za edno evro stari,dali ima logika,kapiras sto ti zboram,samo 20 a zalen kako vrba ulicava,epa taka,site prikazni se ljubovni,tazni i nostalgicni bez happy end,site tragicni,ti po deficit na interest za se,ma nevrirame so emocii pred teleteksite,a drugarstvoto dali se pocituva kako bratstvoto,studot ne pravi sebicni pa ziveeme vo edinstvo,ali vo bukvalna smisla,pa pazime i preku svojte,vo duhovna samotija poziraat herrojte,dali bi dozvolil da napravam za tebe se,bi go simnal maku neboto za da se kacime.

Peshe:Go cuvam rap sranjeto vistinsko pravo,canabis sativa dillas Vlae crew najzapadno na gradot,trpi gorcina vokalot od malo dete vo maalo na skali toplo i ladno,poroci no ne e gadno,od stalno se fura asfaltot da gori,posle burna nok i semafori ste kjori jadete fori se zbori li uste deka green out navodno se meki ne ste spremni kolku talenti tezat na pleki od MCskilovi,do pozadini,skrecovi,do mikrofoni roknati grafiti tagovi na zidovi od sprej do list i penkalo str2,ProtivSite,Toni,Neno,Slave,Ronin,Legiaa!!!!!!!!!

Ronin:ulicite zboruvaat,hejterite miruvaat,ima ekipa sto ko brat za brat se cuvaat,stavi gi lugeto pred kesot,i lesno ke svatis deka trotoarot e na tvoja strana,imas grb i bez da platis,gladot e vvo nokta vo gradskite svetla,mala guzva,malku koli,strplivo cekas da sredis biznis,nema izlez,kesot go brois,jades tako samo so eden telefonski povik,taka stoi rabotata,ne gi znaes pravilata,go desifriras kodot izlagas od igrata,pa ke padnes vo race na ozoglasena grupa,digni L vo voduh ako doagas od ulica.

Blazej:gledat so potsmev na toa sto sme,no sekoj grev ti e prosten,nema somnez,ste zvuk posvez,ti snimas rap no za da zgasni,glas kasni sme gnasni brat,ladni kako led santi ulicive se prepolni so zamki,no jas gi prepoznav i seuste gi znam niv ko svoj dlanki,zapamti gi momentite pominati na niv,kolku pati si sakal da ne bil siv sekoj zdiv ti,sekoja misla siva,no zivotot ne isplaniral nema balnce ni bilans,borba za prestiz borba e za suv zivot,na korsokak,sirok ke bilo ko vo filmot,ti treba lek za stres,biraj si porok site klecat so tie koi si stojat na zborot,i ne za dolgo,dolgot e vraten,dolgot e platen patem prekuti vise prica molkot e zlaten.

Bruss:Na listot tripot i stilot,milost ti barash za nizost nemash ni oset za bitot,notite ne znachat nishoto vo tvojot ispran isto posran um,shto po volja na systemot si sto posto mrtov vo svojot krug,od ragjanje pagjash se podole ,si poroben-nedovolen,ni prosechen-povreden,mozokot ispran-bolen,paceri vo panciri,sankcii seram bereta,beta timot smeta kako matriks-greshka,shto do celta jadesh pepelta na chelo etiketa,ti kje pravish shto kje rechat tie-denes vo pechat te pechat,a jas bi prashal vednash..dali vo parite e mechta,dali bi kupile togash i posle i posle smrtta proshka!?

Struja:Na ova Sviknav sme na klupa siva!nekad samo ko da dilam,zasto poveke od ovoj tekst imam nadez so sekoj stih kazan,tazen strike i blazej pravi da osekas ulica plus muzika strasna,od samiot asfalt od kalta pak na tag brat,STR2 krovot prokisna odamna i vrne istura na traka za da razberat i svatat,deka gradov zivee od laga i sakal,neli e taka ste bez cest,vasata podsvest e pod stres pravi da mrazite povise,zasto beda moze da se dolovi i dopre,sekoj e za svoite pa nvrabotenost broite i zasto nikoj ne e zadovolen,Jo.ova nema nikogas da projde ako sakas da si ulica DOBREDOJDE!!!!!!!!!!

RNS:znaes li civ e bitov,go stegam isto ko stilot na pitonot,na listot iskrenost,stihot za neno pisano,znaes civi ritmovi ni trebale od stalno vokalot na prazno ako nema beeat od brus i tazzot,znaes civi tekstovi se najdobri vo rapot,zatoa go mrazis sebe se najde vo text na dzaka nakot,znaes cif e grafitot i tagot,znaes nikoj ne go roka bolje od str2 majkot ,vo zrakot jako vo mrakot si zakopan vo takov pakos na rap samurai treba da potsetam znaes koj me sledi najdobro koj e najdobar vo FREESTYLE ot go znaes deteto so ZATNAT NOSs,pa neli znaes se za ova,ne treba da zboram,ljubomorata tera ljubomorata tera da serat deram koga bolat zborovi sto topat celik otrovni rimi ko streli
na krajot znaes za LEGIJA neli!?!?!?!


Chaki
Chaki
Модератор
Модератор

Број на мислења : 1256
Држава : Lyrics од песни - Page 5 Afghanistan
Поени :
Lyrics од песни - Page 5 Left_bar_bleue65 / 10065 / 100Lyrics од песни - Page 5 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-27

Вратете се на почетокот Go down

Lyrics од песни - Page 5 Empty Re: Lyrics од песни

Пишување by Chaki Нед Мар 15, 2009 3:00 pm

Песниве ги постирав една по друга...пошо ќе праам фомат деноиве.
Па да иам од кај да ги зеам пак.Smile
(Да не го малтретирам ТомЧе.)
Chaki
Chaki
Модератор
Модератор

Број на мислења : 1256
Држава : Lyrics од песни - Page 5 Afghanistan
Поени :
Lyrics од песни - Page 5 Left_bar_bleue65 / 10065 / 100Lyrics од песни - Page 5 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-27

Вратете се на почетокот Go down

Lyrics од песни - Page 5 Empty Re: Lyrics од песни

Пишување by Konjot Чет Апр 16, 2009 12:53 pm

S.A.R.S.-Budjav lebac

Cik pogodi sta imam za veceru,
Budjav lebac, budjav lebac.
Njam njam njam njam..
Cik pogodi sta imam za veceru,
Budjav lebac, budjav lebac.

Ajme mene joj, ajme mene joj,
Budjav lebac, budjav lebac.
Njam njam njam njam..
Ajme mene joj, ajme mene joj,
Budjav lebac, budjav lebac.

Dzemujem ja stalno ali nemam dzema,
Da na leba, mazem njega.
Njam njam njam njam..
Dzemujem ja stalno ali nemam dzema,
Da na leba, mazem njega.

Jos da imam malo alevu i loj,
Da na leba mecem svega. (2x)

Dzaba meni dza dzaba kad je slan,
Budjav lebac, budjav lebac.
Njam njam njam njam..
Dzaba meni dza dzaba kad je slan,
Budjav lebac, budjav lebac.

Ajme mene joj, ajme mene joj,
Budjav lebac, budjav lebac.
Njam njam njam njam..
Ajme mene joj, ajme mene joj,
Budjav lebac, budjav lebac.

A kod komse uvek pun frizider svega,
Mortadela i Nutela.

Cik pogodi sta imam za veceru,
Budjav lebac, budjav lebac.
Njam njam njam njam..
Cik pogodi sta imam za veceru,
Budjav lebac, budjav lebac.
Konjot
Konjot
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 544
Age : 29
Местолокација : Држава Ѓорче
Поени :
Lyrics од песни - Page 5 Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Lyrics од песни - Page 5 Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-04

Вратете се на почетокот Go down

Lyrics од песни - Page 5 Empty Re: Lyrics од песни

Пишување by themajor Чет Мај 13, 2010 5:14 pm

СТР 2 – Гледаш





СТРајк


Сега блееш во ѕвездите


Пишуваш за песните, другарите,проблемите


Течат низ вените силевите ни цените да
рипнат на Це Де



Да биде сонот комплетен од дете да се смени
нешто



Уште е како што беше, знаеш секој поглед го
пази го чува



Својот интерес за себе и во тек колку
вреден чек



И еден потег за душевна болка за душа на
душа



Пробува да дише но без плуќа


Од завист од очи течат црни солзи рани
печат



Срцето се смалува, навалува на пари


Свеќата догорува, па кажи сега што имаш во
гради



Најди нови тајни нови луѓе нови зборови


Напишани од туѓа рака знаеш тој што памти
враќа



Знам ти сам си па посматраш


Бараш трава веруваш во права лага после
пораз иглата ја ставаш во рака



Сум пораснал со такви па би пробал да те
сватам онака



Па кога за да припаѓаш си станал џанак


Само чекориш по права стаза назад


Дел од гадна фраза дел од тоа што го кажав


Нема везе има секакви луѓе и ти се губиш во
толпата која највеќе ја сакаш



Браво барем признаваш пола ти се прашта
пола ти се враќа во фаца



Кога лицето го миеш во срања за да бидеш
она што го сањаш



Тогаш ставаш се во залог каков наркос, сега
не си пожелен на прагот



Радот ме замори и нема ништо тажно се е
кажано од напред



Не знам дали ти е јасно сега, колку треба
да протрљаш очи за да ГЛЕДАШ !









Блажеј





До сега секој чул што носи добро чувство


Свежно ново искуство вклопи се во друштво


Најди си, изгуби се, изгуби сЕ


Осети се живуди се криви се другите


Крив си за нив пресудите за твое добро


Но што е добро знаеш само ти ништо не е случајно на случајот се работи


Не прашувам како си знам јако ти е но во
моменти на слабости



Ги правиш тие ствари пакосни кешот ти треба
овде и сега



А ке треба секаде и секад сепак да ти биде
доста нема



Понекад изгледа као да нема што да праиш
стрејт



Боље јади бед пушиш Ха Ге ради ред


Секој е кандидат да стане зависен со добро
тело за во бади бег



Дали ради лоши друштва стварите такви се


Па и во гужва сами сме секој затворен во
светот замислен



Се срамиме од искреност и себе самите


Нема кој да не повлече кога ќе заглавиме


Мора ли некој да замине да на правиме
грешка за поука



Оти нема да прогледаш ни да исплукаш плуќа
тука



Да изгубам здив слушаш само стих глупав
имаш ист



Случајно не и ти ти си лукав


Башка пред малку се пукна па се е океј


Дур има болест и лек има и луѓе што ќе го
купат













themajor
Почетник
Почетник

Број на мислења : 1
Поени :
Lyrics од песни - Page 5 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Lyrics од песни - Page 5 Right_bar_bleue

Registration date : 2010-05-13

Вратете се на почетокот Go down

Lyrics од песни - Page 5 Empty Re: Lyrics од песни

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот