Бркај работа
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нов сингл од последниот албум на Тоше!!

4 posters

Go down

Нов сингл од последниот албум на Тоше!! Empty Нов сингл од последниот албум на Тоше!!

Пишување by nikle22 Пет Јан 02, 2009 10:49 pm

Во Хрватска е пуштен е нов сингл од последниот албум на Тоше Проески. Од албумот "Игри без граници", кој во..

... хрватска постигна дијамантски тираж (над 50.000 примероци), одвоен е уште еден сингл кој сигурно ќе го повтори успехот на претходните.

Во радио етерот е пуштена новата песна "Сречо, не криви мене" чии стихови ги напишал Мирослав Рус а аранжманот е со потпис на Никса Братош.

Досегашните синглови "Вези ме за себе", "Срце није камен", "Игра без граница", "Још и данас замириши трешња", без конкуренција ги освојуваа првите места на хрватските топ листи, така што нема сомнеж дека истото ќе се случи и со новиот сингл "Сречо, не криви мене".
nikle22
nikle22
Администратор
Администратор

Број на мислења : 912
Age : 32
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
Нов сингл од последниот албум на Тоше!! Left_bar_bleue150 / 100150 / 100Нов сингл од последниот албум на Тоше!! Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-25

https://brkajrabota.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Нов сингл од последниот албум на Тоше!! Empty Re: Нов сингл од последниот албум на Тоше!!

Пишување by kiko_vlae Нед Јан 04, 2009 9:56 pm

зашо увек кај нас последни доаѓаат убавите работи Sad Sad лелеееееееее колку ми е жал за тошка немате поимаааа Sad
kiko_vlae
kiko_vlae
Про
Про

Број на мислења : 866
Age : 30
Местолокација : право па лево у 4-та врата надесно круг xD
Поени :
Нов сингл од последниот албум на Тоше!! Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Нов сингл од последниот албум на Тоше!! Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Нов сингл од последниот албум на Тоше!! Empty Re: Нов сингл од последниот албум на Тоше!!

Пишување by Simon4e =) Нед Јан 25, 2009 12:19 am

па хрватите се праат за тоше ние....со прст не мрдаме...испаѓа ко они поише да го ценат од нас Crying or Very sad Sad
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 29
Местолокација : дома
Поени :
Нов сингл од последниот албум на Тоше!! Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Нов сингл од последниот албум на Тоше!! Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Нов сингл од последниот албум на Тоше!! Empty Re: Нов сингл од последниот албум на Тоше!!

Пишување by Male4ka Чет Јан 29, 2009 11:29 pm

Оваа песна Sreco ne krivi me ја има на албумот Игри Без Граници,која на македонски всушност е Јас Не Сум Виновен.Песнава е многу убава..впро4ем како и сите песни на Тоше.Sreco ne krivi me javi se i ozivi me,nemogu 4ekati zbog nas lud sam od ljubavi,daj da ti 4ujem glas molim te spasi nas,sreco ne krivi me jer ti si mi sve.TОШЕ ЗАСЕКОГАШ ВО НАШИТЕ СРЦА!!!ЕДЕН И ЕДИНСТВЕН ТОШЕ!
Male4ka
Male4ka
Почетник
Почетник

Број на мислења : 45
Age : 30
Поени :
Нов сингл од последниот албум на Тоше!! Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Нов сингл од последниот албум на Тоше!! Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-04

Вратете се на почетокот Go down

Нов сингл од последниот албум на Тоше!! Empty Re: Нов сингл од последниот албум на Тоше!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот