Бркај работа
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Радио!!! Дали и колку слушате!!!

+2
kiko_vlae
Konjot
6 posters

Go down

Радио!!! Дали и колку слушате!!! Empty Радио!!! Дали и колку слушате!!!

Пишување by Konjot Пон Фед 09, 2009 1:29 am

"All we hear is radio ga ga, radio gu gu, radio ga ga..." пееа Queen одамна. Но дали денес радиото се слуша толку често или пак е последната алтернатива за забава и информации. Колку вие слушате радио и кои фрекфенции ви се омилени. Јас радио слушам ретко али у Сабота од 2 до 4 обазено ја слушам другарка ми со нејзината емисија!!!=]=]=]
Konjot
Konjot
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 544
Age : 28
Местолокација : Држава Ѓорче
Поени :
Радио!!! Дали и колку слушате!!! Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Радио!!! Дали и колку слушате!!! Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-04

Вратете се на почетокот Go down

Радио!!! Дали и колку слушате!!! Empty Re: Радио!!! Дали и колку слушате!!!

Пишување by kiko_vlae Пон Фед 09, 2009 2:01 am

хахахаа па од 24/7 ја слушам 48/7 саата дневно...така речено без престан...а најомилени станици 104.4,95.5,94.7,103.4 и 106.5 lol!
kiko_vlae
kiko_vlae
Про
Про

Број на мислења : 866
Age : 29
Местолокација : право па лево у 4-та врата надесно круг xD
Поени :
Радио!!! Дали и колку слушате!!! Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Радио!!! Дали и колку слушате!!! Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Радио!!! Дали и колку слушате!!! Empty Re: Радио!!! Дали и колку слушате!!!

Пишување by Simon4e =) Вто Фед 10, 2009 8:14 pm

Па слушам радио секое сабајле коа ме носи тато накај школо хаха Razz ,и дома коа ќе дојдам одма пуштам џангл тв и таму нели даваат сити радио или нз кое беше у живо (ако се ра4уна тоа),и така =))
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 28
Местолокација : дома
Поени :
Радио!!! Дали и колку слушате!!! Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Радио!!! Дали и колку слушате!!! Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Радио!!! Дали и колку слушате!!! Empty Re: Радио!!! Дали и колку слушате!!!

Пишување by R.G.D Чет Фед 12, 2009 1:34 am

Слушам многу. Слушам на интернет, а го слушам и нашето Jazz FM
R.G.D
R.G.D
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 503
Местолокација : Абе тука карши Алумина сеа има Македонска Куќа, епа позади неа има црвени згради
Држава : Радио!!! Дали и колку слушате!!! Burundi
Поени :
Радио!!! Дали и колку слушате!!! Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Радио!!! Дали и колку слушате!!! Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-31

http://www.mse.org.mk/

Вратете се на почетокот Go down

Радио!!! Дали и колку слушате!!! Empty Re: Радио!!! Дали и колку слушате!!!

Пишување by Боyана Саб Мар 21, 2009 2:26 pm

Ејјјј радио слушам у последно време многу највише
Зона ми(гахаха) и Фолк радио tongue tongue хахахах шала шала
Антена 5 си слушам у последно време нешо интересно пуштаат али штом нема рапче тапа се х)
џД
Боyана
Боyана
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 578
Age : 27
Местолокација : Пред лаптоп џД
Поени :
Радио!!! Дали и колку слушате!!! Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Радио!!! Дали и колку слушате!!! Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Радио!!! Дали и колку слушате!!! Empty Re: Радио!!! Дали и колку слушате!!!

Пишување by Konjot Нед Сеп 05, 2010 2:01 pm

R.G.D напиша:Слушам многу. Слушам на интернет, а го слушам и нашето Jazz FM

Браво, значи не сум слушал само ја тоа Џезот. Very Happy
Konjot
Konjot
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 544
Age : 28
Местолокација : Држава Ѓорче
Поени :
Радио!!! Дали и колку слушате!!! Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Радио!!! Дали и колку слушате!!! Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-04

Вратете се на почетокот Go down

Радио!!! Дали и колку слушате!!! Empty Re: Радио!!! Дали и колку слушате!!!

Пишување by tatanabarta Чет Мар 24, 2011 8:02 pm


tatanabarta
Почетник
Почетник

Број на мислења : 1
Поени :
Радио!!! Дали и колку слушате!!! Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Радио!!! Дали и колку слушате!!! Right_bar_bleue

Registration date : 2011-03-24

Вратете се на почетокот Go down

Радио!!! Дали и колку слушате!!! Empty Re: Радио!!! Дали и колку слушате!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот