Бркај работа
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Екстерни тестирања ?!

+2
Chaki
Saint_GHB
6 posters

Go down

Екстерни тестирања ?! Empty Екстерни тестирања ?!

Пишување by Saint_GHB Вто Јан 13, 2009 10:15 pm

Што мислите за екстерните тестирања ? Дали треба да има или не ? Дали на тој начин нема да има отцени со врски? Дали се отценуваат наставниците на тој начин ? Вашите мислења постирајте ги тука
Saint_GHB
Saint_GHB
Чирак
Чирак

Број на мислења : 115
Age : 30
Местолокација : K4
Поени :
Екстерни тестирања ?! Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Екстерни тестирања ?! Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Екстерни тестирања ?! Empty Re: Екстерни тестирања ?!

Пишување by Chaki Сре Јан 14, 2009 5:33 am

Ја мислам дека ќе биде мноогу БЕДНО коа ќе не тестираат.И мислам дека не треба...
Chaki
Chaki
Модератор
Модератор

Број на мислења : 1256
Држава : Екстерни тестирања ?! Afghanistan
Поени :
Екстерни тестирања ?! Left_bar_bleue65 / 10065 / 100Екстерни тестирања ?! Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-27

Вратете се на почетокот Go down

Екстерни тестирања ?! Empty Re: Екстерни тестирања ?!

Пишување by ATA_xD Сре Јан 14, 2009 12:27 pm

не треба шит е сеа на пр мене нешо лошо ми се десило не дај боже и не можам да праам тест блокиран ми е мозокот и сеа ке треба да ми ја намалат оценета. Лошо е треба друг начин да си најдат да ги проверуваат наставниците
ATA_xD
ATA_xD
БркајРабота VIP
БркајРабота VIP

Број на мислења : 643
Местолокација : зад 7 планини 7 мориња 7 океани 7 реки 7 долини и 7 трафики
Поени :
Екстерни тестирања ?! Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Екстерни тестирања ?! Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Екстерни тестирања ?! Empty Re: Екстерни тестирања ?!

Пишување by Konjot Нед Фед 01, 2009 1:38 am

Theee Horrorrrrrrrrrrrr!!! affraid
Konjot
Konjot
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 544
Age : 29
Местолокација : Држава Ѓорче
Поени :
Екстерни тестирања ?! Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Екстерни тестирања ?! Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-04

Вратете се на почетокот Go down

Екстерни тестирања ?! Empty Re: Екстерни тестирања ?!

Пишување by kiko_vlae Нед Фед 01, 2009 2:53 am

e јас пак мислам дека е супер нема да има поклони него тоа шо си заслужил тоа да си имаш не некој цела година 1 1 1 1 1 1 1 1 1 бандери ко од тука до дебар и назад и некој шо имал 5 5 5 5 5 5 на крај тој со сите кеца со сите 5-ки да искочи...мислам дека ова е добра работа но ние шо ќе треба да учиме појќе али това е ј б г..живот lol!
kiko_vlae
kiko_vlae
Про
Про

Број на мислења : 866
Age : 30
Местолокација : право па лево у 4-та врата надесно круг xD
Поени :
Екстерни тестирања ?! Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Екстерни тестирања ?! Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Екстерни тестирања ?! Empty Re: Екстерни тестирања ?!

Пишување by Male4ka Пон Фед 02, 2009 11:44 pm

Јас сметам дека екстерни тестирања не треба да има.Ако сакаат да ги проверат професорите т.е. нивниот на4ин на оценување можат да најдат поинакво решение.Не е соодветно решение да овие екстерни тестирања се прават врз грбот на у4ениците.Неможеме ние се да памтиме што сме у4еле во текот на цела у4ебна година.Ние не сме компјутери па се да памтиме и да знаеме.Нас во животот нема да ни бидат потребни сите предмети и се она што го у4име сега,но барем она основното што би требало секој од нас да го знае тоа треба да се нау4и и запамти и применува во животот.Едукацијата е потребна да,но неможе на ваков на4ин у4ениците да бидат малтретирани и преоптеретени.Оценки со врски има и тоа може да се слу4и само доколку професорот прифати таков ризик да поклони оценка на у4еник иако знае дека таа оценка не ја заслужил у4еникот и може да сноси последици..НЕ за екстерни тестирања,не сакаме да бидеме не4ии робови и жртви,ние сме у4еници и треба да се вложи во младината за да има посигурна иднина,а не да се уништува со закани и секакви ригорозни мерки.
Male4ka
Male4ka
Почетник
Почетник

Број на мислења : 45
Age : 30
Поени :
Екстерни тестирања ?! Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Екстерни тестирања ?! Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-04

Вратете се на почетокот Go down

Екстерни тестирања ?! Empty Re: Екстерни тестирања ?!

Пишување by Konjot Вто Фед 03, 2009 12:41 am

kiko_vlae напиша:e јас пак мислам дека е супер нема да има поклони него тоа шо си заслужил тоа да си имаш не некој цела година 1 1 1 1 1 1 1 1 1 бандери ко од тука до дебар и назад и некој шо имал 5 5 5 5 5 5 на крај тој со сите кеца со сите 5-ки да искочи...мислам дека ова е добра работа но ние шо ќе треба да учиме појќе али това е ј б г..живот lol!

Абе не е тоа тоа, пошто некој цела година ке се зае*ава а друг ќе учи и на крај кога ќе видиш поголеми се шансите да се зезнеш кога си одличен, т.е. ако си има 5ка да ја намалиш, него ли ако си имал кец за зезнеш работа пошо неможе 0 у дневник да ти стаи проф.!!!
Konjot
Konjot
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 544
Age : 29
Местолокација : Држава Ѓорче
Поени :
Екстерни тестирања ?! Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Екстерни тестирања ?! Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-04

Вратете се на почетокот Go down

Екстерни тестирања ?! Empty Re: Екстерни тестирања ?!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот