Бркај работа
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Со кого си таков си...

+6
MaJa
ATA_xD
Chaki
Зевзек
Simon4e =)
nikle22
10 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Со кого си таков си... Empty Со кого си таков си...

Пишување by nikle22 Нед Јан 11, 2009 10:23 pm

Што мислите вие за ова дали влијае друштвото над нас, дали е точна онаа старата ским си такав си. Јас иако мислам дека секој е од нас е посебна индивидуа и оваа порака се потврдува само кај оние кои немаат доволно силен карактер, додека кај останатите таа не влијае ако некој има цврст карактер и несака да направи нешто тоа така и ќе биде, за жал тоа се само поединци кои се во мал број. Јас мислам така а вие?
nikle22
nikle22
Администратор
Администратор

Број на мислења : 912
Age : 32
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
Со кого си таков си... Left_bar_bleue150 / 100150 / 100Со кого си таков си... Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-25

https://brkajrabota.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Со кого си таков си... Empty Re: Со кого си таков си...

Пишување by Simon4e =) Пон Јан 12, 2009 4:53 am

па тука си.....ама па колку и да е силен тој карактер ако од 10 души само тој не пуши ке пропуши.....тука би се спасил само ако го смени друштвото....ма да можда ке се спаси и без тоа ама тешко е!!
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 29
Местолокација : дома
Поени :
Со кого си таков си... Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Со кого си таков си... Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Со кого си таков си... Empty Re: Со кого си таков си...

Пишување by Зевзек Пон Јан 12, 2009 6:02 am

и јас мислам дека една од најбитните работи кој го градат изгледот на човекот е друштвото!!!на пример:ти и да си ептен мирен,фин,одличен у школо ако имаш друштво багабонти една вечер и ти ќе пререснеш во тоа!!!
Зевзек
Зевзек
Модератор
Модератор

Број на мислења : 452
Age : 29
Местолокација : позади седум мориња,планини и седум трафики
Поени :
Со кого си таков си... Left_bar_bleue55 / 10055 / 100Со кого си таков си... Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Со кого си таков си... Empty Re: Со кого си таков си...

Пишување by Chaki Пон Јан 12, 2009 7:51 am

Зевзек напиша:и јас мислам дека една од најбитните работи кој го градат изгледот на човекот е друштвото!!!на пример:ти и да си ептен мирен,фин,одличен у школо ако имаш друштво багабонти една вечер и ти ќе пререснеш во тоа!!!
Споделивам исто мислење со ФИЛОЗОФОТ Зевзек
Chaki
Chaki
Модератор
Модератор

Број на мислења : 1256
Држава : Со кого си таков си... Afghanistan
Поени :
Со кого си таков си... Left_bar_bleue65 / 10065 / 100Со кого си таков си... Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-27

Вратете се на почетокот Go down

Со кого си таков си... Empty Re: Со кого си таков си...

Пишување by ATA_xD Пон Јан 12, 2009 2:28 pm

Simon4e =) напиша:па тука си.....ама па колку и да е силен тој карактер ако од 10 души само тој не пуши ке пропуши.....тука би се спасил само ако го смени друштвото....ма да можда ке се спаси и без тоа ама тешко е!!
ми го зема зборот џД
ATA_xD
ATA_xD
БркајРабота VIP
БркајРабота VIP

Број на мислења : 643
Местолокација : зад 7 планини 7 мориња 7 океани 7 реки 7 долини и 7 трафики
Поени :
Со кого си таков си... Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Со кого си таков си... Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Со кого си таков си... Empty Re: Со кого си таков си...

Пишување by Simon4e =) Пон Јан 12, 2009 6:46 pm

Chaki напиша:
Зевзек напиша:и јас мислам дека една од најбитните работи кој го градат изгледот на човекот е друштвото!!!на пример:ти и да си ептен мирен,фин,одличен у школо ако имаш друштво багабонти една вечер и ти ќе пререснеш во тоа!!!
Споделивам исто мислење со ФИЛОЗОФОТ Зевзек
со тоа согласување по некоја логика и ти стануваш ФИЛОЗОФ Razz Razz
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 29
Местолокација : дома
Поени :
Со кого си таков си... Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Со кого си таков си... Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Со кого си таков си... Empty Re: Со кого си таков си...

Пишување by MaJa Пон Јан 12, 2009 8:04 pm

Зевзек напиша:и јас мислам дека една од најбитните работи кој го градат изгледот на човекот е друштвото!!!на пример:ти и да си ептен мирен,фин,одличен у школо ако имаш друштво багабонти една вечер и ти ќе пререснеш во тоа!!!
Еее поштувам мислењевоSmile така еSmile
MaJa
MaJa
Чирак
Чирак

Број на мислења : 119
Age : 30
Поени :
Со кого си таков си... Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Со кого си таков си... Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Со кого си таков си... Empty Re: Со кого си таков си...

Пишување by Toci Пон Јан 12, 2009 10:27 pm

Зевзек напиша:и јас мислам дека една од најбитните работи кој го градат изгледот на човекот е друштвото!!!на пример:ти и да си ептен мирен,фин,одличен у школо ако имаш друштво багабонти една вечер и ти ќе пререснеш во тоа!!!
У право си и сеа пази со кој се дружиш.Чим си се здружил со мене тапа си хахаха сепак го поштувам мислењето и мислам и за мене важи истото
Toci
Toci
Шеф
Шеф

Број на мислења : 418
Age : 30
Местолокација : Дома и кај Чаки од време на време хаха Лажам
Поени :
Со кого си таков си... Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Со кого си таков си... Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-06

Вратете се на почетокот Go down

Со кого си таков си... Empty Re: Со кого си таков си...

Пишување by kiko_vlae Чет Јан 15, 2009 9:33 pm

зависи и од карактер немора да значи... lol!
kiko_vlae
kiko_vlae
Про
Про

Број на мислења : 866
Age : 30
Местолокација : право па лево у 4-та врата надесно круг xD
Поени :
Со кого си таков си... Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Со кого си таков си... Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Со кого си таков си... Empty Re: Со кого си таков си...

Пишување by Simon4e =) Пет Јан 16, 2009 1:31 am

абе колку и да си карактер ако си од мал у некое друштво се развиваш како и они.... ако они е багабонти неможе да бидеш поинаков...нема логика бидејки таков ти е кругот и ти таков стануваш...ја така мислам...=)))
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 29
Местолокација : дома
Поени :
Со кого си таков си... Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Со кого си таков си... Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Со кого си таков си... Empty Re: Со кого си таков си...

Пишување by J@N@ Пет Јан 16, 2009 1:33 am

kiko_vlae напиша:зависи и од карактер немора да значи... lol!
J@N@
J@N@
Мајстор
Мајстор

Број на мислења : 218
Age : 28
Местолокација : зад трафиката
Поени :
Со кого си таков си... Left_bar_bleue55 / 10055 / 100Со кого си таков си... Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Со кого си таков си... Empty Re: Со кого си таков си...

Пишување by Chaki Саб Јан 17, 2009 5:02 am

Не е битно кај си,битно е со кој си од помал.
СТР2 Право маалско срање!
Пушти ги па слушни.
Chaki
Chaki
Модератор
Модератор

Број на мислења : 1256
Држава : Со кого си таков си... Afghanistan
Поени :
Со кого си таков си... Left_bar_bleue65 / 10065 / 100Со кого си таков си... Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-27

Вратете се на почетокот Go down

Со кого си таков си... Empty Re: Со кого си таков си...

Пишување by nUt Вто Мар 10, 2009 1:56 am

Значи....

Моето друштво... за време на летните одмори е во ваков состав....:
- панкерка
- хипик
- ха це типка
- емо
- ха це емо типац
- џанкер
- психопат....

И секоја вечер се собираат и дуваат, пијат, мешаат алкохол со таблети и завршуваат на токсикологија...
А јас сеуште сум жива и здрава без никакви предрасуди...
Нема врска со кој сум... јас сум јас....
ако е точна хипотезата со кој си таков си јас до сега ќе требаше да бидам наркоманиште со огромни подочњаци што не се прибира дома...
а еве ме учам во орце ..... Smile


Последната промена е направена од nUt на Сре Мар 11, 2009 12:21 am. Мислењето е променето 1 пати
nUt
nUt
БркајРабота VIP
БркајРабота VIP

Број на мислења : 554
Age : 30
Местолокација : Between the flowers....
Поени :
Со кого си таков си... Left_bar_bleue55 / 10055 / 100Со кого си таков си... Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-05

Вратете се на почетокот Go down

Со кого си таков си... Empty Re: Со кого си таков си...

Пишување by Chaki Сре Мар 11, 2009 12:19 am

nUt напиша:Значи....

Моето друштво... за време на летните одмори е во ваков состав....:
- панкерка
- хипик
- ха це типка
- емо
- ха ве емо типац
- џанкер
- психопат....

И секоја вечер се собираат и дуваат, пијат, мешаат алкохол со таблети и завршуваат на токсикологија...
А јас сеуште сум жива и здрава без никакви предрасуди...
Нема врска со кој сум... јас сум јас....
ако е точна хипотезата со кој си таков си јас до сега ќе требаше да бидам наркоманиште со огромни подочњаци што не се прибира дома...
а еве ме учам во орце ..... Smile
4-тото и 5-то то не ми се сФиѓаат највише...И кажи ми кој е под емо... Smile
Chaki
Chaki
Модератор
Модератор

Број на мислења : 1256
Држава : Со кого си таков си... Afghanistan
Поени :
Со кого си таков си... Left_bar_bleue65 / 10065 / 100Со кого си таков си... Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-27

Вратете се на почетокот Go down

Со кого си таков си... Empty Re: Со кого си таков си...

Пишување by nUt Сре Мар 11, 2009 12:22 am

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

а 1вото и 2то ти се сфиѓаат? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

не коментирам.. xD geek
nUt
nUt
БркајРабота VIP
БркајРабота VIP

Број на мислења : 554
Age : 30
Местолокација : Between the flowers....
Поени :
Со кого си таков си... Left_bar_bleue55 / 10055 / 100Со кого си таков си... Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-05

Вратете се на почетокот Go down

Со кого си таков си... Empty Re: Со кого си таков си...

Пишување by Simon4e =) Саб Сеп 05, 2009 8:18 pm

С ким си таккав си. Болна вистинаааа
Нате тебе ЛЕТНИТЕ ОДМОРИ ти се со нив а не цел живот... џД
не си приврзана за нив Smile
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 29
Местолокација : дома
Поени :
Со кого си таков си... Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Со кого си таков си... Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Со кого си таков си... Empty Re: Со кого си таков си...

Пишување by kiko_vlae Нед Сеп 06, 2009 3:21 am

nUt напиша:Значи....

Моето друштво... за време на летните одмори е во ваков состав....:
- панкерка
- хипик
- ха це типка
- емо
- ха це емо типац
- џанкер
- психопат....

И секоја вечер се собираат и дуваат, пијат, мешаат алкохол со таблети и завршуваат на токсикологија...
А јас сеуште сум жива и здрава без никакви предрасуди...
Нема врска со кој сум... јас сум јас....
ако е точна хипотезата со кој си таков си јас до сега ќе требаше да бидам наркоманиште со огромни подочњаци што не се прибира дома...
а еве ме учам во орце ..... Smile



е на ова мислев... неможе сеа некој да ме натера да дувам(мада никад нема ни да ме натера пошо дрога мрзам) или пак да пијам ако не ми се пие или ај да кршиме ретровизори на паркинзи и 300 глупости... ја ако кажам не и нема трпче или трајче или бог знае кој да ме тера со него да се глупирам... да можеби ќе скршам 1 ретровизор или ќе се начукам сателит да се напраам, но ако сум нешо нервозен... во повеќе случаеви ме молеле 20 000 бељи да праам мојот збор е конечен и неможе некој да ми го прегази бидејќи си имам свое јас(мислам дека и имаше и ваква тема ако не се лажам)... ехехеееееее имало и времиња коа сум праел бељи ајде на зезанција една две ама да ме тера некој даа останам со него цела ноќ и да забегавам по станици(од искуство кажувам немојте да си прљате душа) и татко ми да го викаат у 5 саат сабајле да ме собира не бе брат еднаш сум бил втор пат нема шанси ако треба нека викаат педер оваков онаков ама ако не знаеш шо ќе те пречека после тоа бегај ко од ѓавол ко јас... можеби ќе имаш и џанкери и уличари по друштво али немора да значи дека какви се они и ти си... тука некој прави грешка особено нашите старци(на мама и тато мислам) слушнале од некој оној/онаа на таа и тој синот/ќерката ваква е онаква е па дај ја да ја контролирам...ако ги гледаш постапките на тие шо се па би ги нарекол растур куќа и се однесуваш дома како нив тогаш твојте ќе си помислат на тоа дека и ти си таков и тоаш нема да се двоумат твојте и ќе најдат начин да те тргнат од нив... татко ми ми има кажано со кој се дружиш ми е гајле тоа е твое право дали се наркомани пијаници турски пушачи тоа си е твое право ама немој да забегаваш како они тоа е за нив и за нив си прават лошо нивни срам си е... се надевам дека ме сваќате шо сакам да кажам и имајте си го тоа мало свое јас и никогаш не давајте некој да го прегази... и сори за рефератчево али кој сака нека го прочита кој не нека не сака тоа си е негово али мислам дека е поучно... зз 2 all
kiko_vlae
kiko_vlae
Про
Про

Број на мислења : 866
Age : 30
Местолокација : право па лево у 4-та врата надесно круг xD
Поени :
Со кого си таков си... Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Со кого си таков си... Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Со кого си таков си... Empty Re: Со кого си таков си...

Пишување by Simon4e =) Нед Сеп 06, 2009 8:42 pm

Abe tocno e deka nema da podpadnes ako imas SVOE JAS ...ama znaes kolku deca i lugje go nemaat???Taka da, kako i da kazes...cesto potpagjaat decata pod vlijanie na drustvoto.. Very Happy i duri i ne se svesni deka pravat nesto loso zaso koga site okolu tebe praat edno isto nemozes da svatis kolku e ustv gresno...
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 29
Местолокација : дома
Поени :
Со кого си таков си... Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Со кого си таков си... Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Со кого си таков си... Empty Re: Со кого си таков си...

Пишување by Simon4e =) Нед Сеп 06, 2009 8:43 pm

i izvinete so ne e kirilica neso mi e zeznato pc-vo :S:S
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 29
Местолокација : дома
Поени :
Со кого си таков си... Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Со кого си таков си... Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Со кого си таков си... Empty Re: Со кого си таков си...

Пишување by kiko_vlae Пон Сеп 07, 2009 3:02 pm

Simon4e =) напиша:Abe tocno e deka nema da podpadnes ako imas SVOE JAS ...ama znaes kolku deca i lugje go nemaat???Taka da, kako i da kazes...cesto potpagjaat decata pod vlijanie na drustvoto.. Very Happy i duri i ne se svesni deka pravat nesto loso zaso koga site okolu tebe praat edno isto nemozes da svatis kolku e ustv gresno...

епа сеа... тие шо го немаат тоа мало свое јас нема никад да го имаат и ќе бидат едни од најглупите луѓе на светов(најконкретно да праиме муабет)... но еве немора да имаш свое јас туку ако си толкава будала која можеби те натерале да пиеш да се глупираш да акаш ко ненормален до 8 саат сабајле коа сите идат на работа ти дома, некогаш ако имаш памет ќе си речеш дај да престанам барем малку поради старциве(пак мама и тато) шо не прошле со мене од бељи(освен ако не сакаш инает да тераш тоа е сосем трета рабоа така?)... и ова некогаш се смета да се ајде да кажам подсмириш малку да не се глупираш... има иљадници мислења за оваа тема и кој сака нека мисли но јас мислам дека не е се до друштвото повеќето работи се до нас... неможе трпе петко станко да те натераат да дуваш пиеш или шо уште не... ако настојуваат на таа работа тогаш тие не ти се другари и бегај од нив ако сакаш да не си покварен ко нив... се е до тоа колку си развиен у мозокот и мислам дека никој неможе да те натера на нешто што ти не сакаш да напраиш... размилете малку... се најдобро Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes lol! lol! lol! lol!
kiko_vlae
kiko_vlae
Про
Про

Број на мислења : 866
Age : 30
Местолокација : право па лево у 4-та врата надесно круг xD
Поени :
Со кого си таков си... Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Со кого си таков си... Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Со кого си таков си... Empty Re: Со кого си таков си...

Пишување by Simon4e =) Пон Сеп 07, 2009 6:44 pm

Ја не го негирам тоа што го викаш.АмА мн е полесно да кажеш него ли да си во таква ситуација..мислам постојат иљада и еден филм за тоа.Едноставно го прават тоа што го прават за да се вклопат во друштвото...и од страна тоа им изгледа како да не е ништо страшно (зборам конкретно за навлекување на дрога)...да беше така како што ти викаш тогаш немаше да има наркомани меѓу вршњаците..., а бројката е голема..тогаш незначи дека сите тие луѓе се глупави туку пола од нив не ни биле свесни за тоа што ти горе го пиша...зашто сеуште се недозозреани и поводливи...како и секое дете13... /14......години, тоа всушност им игледа баш кул.
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 29
Местолокација : дома
Поени :
Со кого си таков си... Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Со кого си таков си... Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Со кого си таков си... Empty Re: Со кого си таков си...

Пишување by kiko_vlae Пон Сеп 07, 2009 7:08 pm

ајде и нешто конкретно околу дрогата да разјасниме(модератори сору за офф топик али за некој помал е)... да точно е тоа што го напиша ама тука се криви и родителите и владата... би можело да се направи во школо една мала презентација на дрогата каков удел има т.е да бапнат некој мртов наркоман и да видиш дали ќе сака некад да проба дури и да му даваш ганџа ќе бега ко од ѓавол(немој да мислиш дека сум нарко)... него зборот ми беше и родителите се тука криви што не пуштаат со кој сакаме да се дружиме... треба да им се всади на децата од помалата генерација што е добро што не така да уште од мали нозе да бега од неа... тука се и општините т.е. да не служат некој градоначалник да си се пуни со кеш туку да направи нешто за неговата општина да ги најде наркоманските места и да ги чисти,после да им се даваат некакви флаери на родителите како да би го заштитиле нивното мило од такви срања... ехехеееее тука се и цајканите место да се шетаат ко педерчиња да бара да ништи така?... тоа би било мое мислење... има уште 1001 мислење на темава... ај сеа позз идам ја и тука сме да разјасниме за помалите па можеби и нашите деца(тек 30-тите планирам дете за мене рано е)
kiko_vlae
kiko_vlae
Про
Про

Број на мислења : 866
Age : 30
Местолокација : право па лево у 4-та врата надесно круг xD
Поени :
Со кого си таков си... Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Со кого си таков си... Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Со кого си таков си... Empty Re: Со кого си таков си...

Пишување by Simon4e =) Чет Сеп 10, 2009 12:09 am

Хахахааха...ај позз и до тебе...(иначе се е на место што си кажаа,ама ...неам коментар ,државава е бог да чува)Smile
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 29
Местолокација : дома
Поени :
Со кого си таков си... Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Со кого си таков си... Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Со кого си таков си... Empty Re: Со кого си таков си...

Пишување by kiko_vlae Пон Сеп 14, 2009 1:33 am

Simon4e =) напиша:...АмА мн е полесно да кажеш него ли да си во таква ситуација...


иначе сеа поубаво ти го прочитав постов... од искуство ти кажувам дека сум бил во слична ситуација(не е за дрога само тоа не сум пробал а и никад нема да пробам)... сум се смирил само ради него, ради мајка ми и ради цела моја фамилија а највеќе ради мене пошто некој ден се ќе се дознае и после срам за моите а дупли срам за мене... сум напраил 300 бељи што да бил некој друг би ме утепал како она ја сум те створил ја ќе те утепам... се е до кликерот колку ти сече и колку сакаш да размислиш и колку сакаш да ги повредиш твоите... ако ги мразиш родителите ондак ти го мразиш цел свет и со секој си непријател освен со таквите како ти наркомани пијаници уличари мафијаши...
kiko_vlae
kiko_vlae
Про
Про

Број на мислења : 866
Age : 30
Местолокација : право па лево у 4-та врата надесно круг xD
Поени :
Со кого си таков си... Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Со кого си таков си... Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Со кого си таков си... Empty Re: Со кого си таков си...

Пишување by Simon4e =) Вто Сеп 22, 2009 2:41 am

Ама пак...сигурна сум дека не ти било мн лесно Smile
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 29
Местолокација : дома
Поени :
Со кого си таков си... Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Со кого си таков си... Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Со кого си таков си... Empty Re: Со кого си таков си...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот