Конкуренција!

Go down

Според вас дали е конкуренцијата

позитивнa
 
негативна
 
и позитивна и негативна
 
 
 
Види ги резултатите

Конкуренција! Empty Конкуренција!

Пишување by nikle22 on Нед Јан 04, 2009 7:48 pm

Дали конкуренцијата помеѓу луѓето е корисна работа дали таа е само мотивација за нас да идеме понапред во животот и да постигнуваме нешто повеќе да знаеме дека секогаш има некој подобар и да се трудиме да го достигнеме а ако го достигнеме да се трудиме да останеме на тронот.
Тоа е само една хипотеза... другата е дека конкуренцијата создава омраза меѓу луѓето не попусто онаа старата ретко кој го сака подобриот.. понекогаш и неговите фанови знаат да го разочараат епа да видиме што мислите вие
Ќе отворам и анкета

_________________
Конкуренција! 0210Конкуренција! 65600810Конкуренција! Juvent10
nikle22
nikle22
Администратор
Администратор

Број на мислења : 912
Age : 27
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
Конкуренција! Left_bar_bleue150 / 100150 / 100Конкуренција! Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-25

http://brkajrabota.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Конкуренција! Empty Re: Конкуренција!

Пишување by Зевзек on Нед Јан 04, 2009 9:01 pm

па точно е дека конкуренцијата создава и потик и омраза кај луѓето!!секој гледа од различен аспект на нејзе!!Јас на нејзе гледам позитивно бидејќи секогаш кога некој ми претставува конкуренција кај мене с јавува мотив,за да успеам повеќе и да го надмоќам!!

_________________
1.Јади грав за да не те страв!!
2.Се што неможе ѓаволот да напраи,може жената!!
3.Брат брата не рани,лебот 23 денари!!
4.Ако ветерот дува зашто не и ние!!
ЗА ТАТКОВИНАТА СО ЗЕВЗЕКМАНИЈА НАПРЕД!!
Зевзек
Зевзек
Модератор
Модератор

Број на мислења : 452
Age : 25
Местолокација : позади седум мориња,планини и седум трафики
Поени :
Конкуренција! Left_bar_bleue55 / 10055 / 100Конкуренција! Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Конкуренција! Empty Re: Конкуренција!

Пишување by Ljupcomir on Пон Јан 05, 2009 8:23 pm

Многу паметен дечко си ти Very Happy
Ljupcomir
Ljupcomir
БркајРабота VIP
БркајРабота VIP

Број на мислења : 401
Age : 25
Местолокација : Живеам далеку, а утре ќе врне
Држава : Конкуренција! EastTimor
Поени :
Конкуренција! Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Конкуренција! Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-04

Вратете се на почетокот Go down

Конкуренција! Empty Re: Конкуренција!

Пишување by nikle22 on Вто Јан 06, 2009 2:45 am

Конкуренцијата според многу научници допринесува за одобри резултати помеѓу учениците.
Како што зошто?
Спроведена била некоја анкета и заклучиле дека во оние средини каде што има повеќе успешни ученици односно во класовите каде има повеќе добри ученици тие влијаат и на слабите и ги потикнуваат за подобри резултати.
-Без разлика дали целта на послабите била да се изедначат со останатите да им конкурираат или не имало подобри резултати Cool

_________________
Конкуренција! 0210Конкуренција! 65600810Конкуренција! Juvent10
nikle22
nikle22
Администратор
Администратор

Број на мислења : 912
Age : 27
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
Конкуренција! Left_bar_bleue150 / 100150 / 100Конкуренција! Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-25

http://brkajrabota.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Конкуренција! Empty Re: Конкуренција!

Пишување by Боyана on Нед Јан 11, 2009 6:09 pm

Хахахааха Томце арно си кажа
Боyана
Боyана
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 578
Age : 24
Местолокација : Пред лаптоп џД
Поени :
Конкуренција! Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Конкуренција! Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Конкуренција! Empty Re: Конкуренција!

Пишување by ATA_xD on Пон Јан 12, 2009 12:52 am

и тоа шо викаш
ATA_xD
ATA_xD
БркајРабота VIP
БркајРабота VIP

Број на мислења : 643
Местолокација : зад 7 планини 7 мориња 7 океани 7 реки 7 долини и 7 трафики
Поени :
Конкуренција! Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Конкуренција! Right_bar_bleue

Registration date : 2008-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Конкуренција! Empty Re: Конкуренција!

Пишување by Konjot on Пон Јан 12, 2009 2:16 am

Зевзек напиша:па точно е дека конкуренцијата создава и потик и омраза кај луѓето!!секој гледа од различен аспект на нејзе!!Јас на нејзе гледам позитивно бидејќи секогаш кога некој ми претставува конкуренција кај мене с јавува мотив,за да успеам повеќе и да го надмоќам!!
У право си Томче и сепак никој после ова не може да каже дека никогаш не бил љубоморен бидејќи (со самото тоа што сакаш да превладаш над некого) конкуренцијата прераснува во благ степен на љубомора...
Konjot
Konjot
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 544
Age : 25
Местолокација : Држава Ѓорче
Поени :
Конкуренција! Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Конкуренција! Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-04

Вратете се на почетокот Go down

Конкуренција! Empty Re: Конкуренција!

Пишување by Simon4e =) on Пон Јан 12, 2009 7:49 pm

то4но е....коа би немал конкуренција ке си идеш полежарно ама коа имаш имаш и за шо да се бориш......добиваш мотив да го надминеш а истовремено и го мразиш и то (па го кажав истото шо и зевзек али ај сакав со свои зборови) Very Happy
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 25
Местолокација : дома
Поени :
Конкуренција! Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Конкуренција! Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Конкуренција! Empty Re: Конкуренција!

Пишување by Toci on Вто Јан 13, 2009 2:25 pm

Абе вакви луѓе еднаш у 10 години се раѓаат
Toci
Toci
Шеф
Шеф

Број на мислења : 418
Age : 26
Местолокација : Дома и кај Чаки од време на време хаха Лажам
Поени :
Конкуренција! Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Конкуренција! Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-06

Вратете се на почетокот Go down

Конкуренција! Empty Re: Конкуренција!

Пишување by Боyана on Пет Јан 16, 2009 7:18 pm

Хахахахаха у право сте...
Боyана
Боyана
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 578
Age : 24
Местолокација : Пред лаптоп џД
Поени :
Конкуренција! Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Конкуренција! Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Конкуренција! Empty Re: Конкуренција!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот